Exekuční dražby

Aukce z exekuce

Pokud jde o exekučně zabavené věci nebo majetek, lze je zakoupit ve vyhlášené dražbě.

Nejčastěji se jedná o celé nemovitosti, vybavení domácnosti nebo motorová vozidla, jejichž původní majitel nesplácel půjčku, vozidlo tak bylo automaticky zabaveno exekutorem. Stejně tak byl zabaven jakýkoli jiný majetek. Každý člověk tak může během dražby přijít daleko levněji k nemovitosti, motorovému vozidlu a dalším věcem.

Největší zájem je pochopitelně o nemovitosti, kterých je v nabídce i největší počet. 

Ať už jde o byty, rodinné domy, pozemky, většinou jsou prodávány pod cenou. Pokud hodláte zakoupit nemovitost v exekuční aukci, dobře se předem informujte. A to nejen o tom, jak taková dražba probíhá, ale hlavně, jaká jsou případná rizika ve chvíli, kdy nemovitost zakoupíte a převedete ji na své jméno.

Na poradenství se v tomto směru specializují i různé právní společnosti, které společně s vámi projdou vybranou akcí, projdou si i veškeré dokumenty, které s nemovitostí souvisí a na základě toho vám z odborného hlediska řeknou, zda je zde nějaké riziko a případně jaké. Pokud riziko existuje, je už jen na vás, jak se rozhodnete. Do nákupu nemovitosti byste se ale rozhodně neměli pouštět jen tak bez rozmyslu a hlavně bez osobní prohlídky nemovitosti. Informace o době možné prohlídky najdete v dražební vyhlášce, která musí být součástí každé inzerované nemovitosti, která je zařazena na exekuční aukce.

Kdo nemůže koupit nemovitost v aukci:

  • manžel/ka dlužníka 
  • samotný dlužník 
  • soudci 
  • soudní exekutoři i jejich zaměstnanci 
  • obmeškaný vydražitel 

Nemovitost v dražbě, kromě výše zmíněných, může zakoupit jakákoli fyzická nebo právnická osoba, jež může na území České republiky nakupovat nemovitosti.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Veřejné aukce a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.