Exekuční dražby

Aukce obrazů

Kdo miluje umění a doceňuje jeho kvality, zajisté jste taky majitelem nějakého toho obrazu. Samozřejmě každý z nás preferuje jiný styl umění a každý si tak představuje jinou částku, kterou hodlá investovat do nákupu obrazů. Jedna z největších aukcí obrazů je pořádána například v Praze, ve velkém sále pražského Žofína, kde se pravidelně na aukci schází zhruba stovka lidí.

Pochopitelně v tomto případě se ceny obrazů pohybují většinou hodně přes 100 000,- Kč, některé dosahují dokonce i milionu. Pokud ale čekáte, že na takových aukcích narazíte výhradně na slavné osobnosti nebo snad podnikatele, jste na omylu.

Většina lidí jsou jejich zástupci a tak se mnohdy ani samotná aukční síň nedozví, kdo si nakonec vlastně obraz zakoupil. Pochopitelně ale i na takové aukci můžete narazit na náhodného kolemjdoucího, který se jde prostě jen podívat.

Pokud se v umění vyznáte, zajisté kupujete hlavně takové obrazy, které se vám skutečně líbí, do vaší domácnosti se hodí a budou tím pádem i mít i kde viset. Nebo kupujete obrazy, u nichž jste si jisti, že jejich cena postupem času poroste. Obraz je možné později prodat za daleko vyšší cenu, než byl původně zakoupen.

Je ale i jiná možnost, jak zakoupit obrazy v aukci. Online. Ve většině případů ale nečekejte žádné luxusní a velmi drahé kousky, s takovými cennostmi se pravděpodobně nikdo nebude chtít vystavovat na internetu.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Veřejné aukce a označen , , , . Záložka je zde.

Comments are closed.