Exekuční dražby

Prodej bytů v exekuci

Jak snadno, rychle a hlavně získat nemovitost, například v centru Prahy? Nebo snad toužíte po levné chalupě někde na venkově? Příležitostí jsou nemovitosti prodávané v exekuci. Dražby se může zúčastnit téměř každý, podmínky nejsou nijak přísné, a pokud si dáte pozor, během několika dní po převedení peněžní částky, si můžete s celou rodinou zařizovat nové bydlení či rekreační chatu. Že to zní jako sen? Na jednu stranu opravdu ano.

Nakoupit nemovitost v dražbě je vynikající příležitost, jak si levně pořídit bydlení na celý život. Máte-li obavy, že je to příliš velké riziko a něco se vám na koupi nezdá, obavy hoďte za hlavu. Není se totiž čeho obávat, pokud si předem dobře zjistíte, jak to s nemovitostí skutečně je. K tomu je potřeba sledovat dražební vyhlášku, která vám poskytne veškeré podstatné informace týkající se nemovitosti jako takové, ale seznámíte se i s podrobnostmi ohledně prodeje.

V dražební vyhlášce jsou uvedeny informace nejen ohledně vyvolávací ceny, samotné nemovitosti nebo místo a čas konání dražby. Zejména věnujte pozornost informacím týkajících se případných závazků, které jsou s nemovitostí spojeny. Některé závazky totiž nezanikají ani s prodejem nemovitosti – o všem pochopitelně předem rozhoduje soud, ale pokud zakoupíte nemovitost zatíženou závazkem, není cesty zpět. Nemovitost tak může být zatížena věcným břemenem, nájemní smlouvou či jiným právním závazkem.

Kdo se může zúčastnit dražby

Jednoduše řečeno každý. Tedy ta osoba, která může koupit nemovitost v České republice. Při samotném nákupu pak samozřejmě platí jisté podmínky týkající se finančních prostředků nebo například složení dražební jistiny.

Comments are closed.