Exekuční dražby

Nedobrovolné dražby

Už ze samotného názvu tak trošku vyplývá, v čem se nedobrovolné veřejné dražby liší od těch veřejných dobrovolných. V současné době totiž má stále více lidí problém se splácení svých finančních závazků a tak nemovitosti stále častěji končí v prstech exekutorů, kteří s nimi dále nakládají, respektive se je snaží co nejdřív zpeněžit. Pro dlužníka je to pochopitelně často neúnosné, jeho domov jde do prodeje a on s tím za žádnou cenu nesouhlasí. V takovém případě jde o dražbu nedobrovolnou, kdy si zájemci často ani nemohou nabízenou nemovitost prohlédnout z vnitřních stran.

Co do ceny je to ale velmi výhodné. Na koupi nemovitosti tak může zájemce zaplatit i o více jak polovinu méně, než na normálním realitním trhu.

Vše má ale pochopitelně svá pro a proti. Zájemce by se proto neměl nechat na první pohled unést velmi nízkou vyvolávací cenou. V první řadě by se měl informovat o podmínkách, které přímo souvisí s nedobrovolnými dražbami. V první řadě je ale nutné počítat s tím, že u nedobrovolných dražeb se dlužníci a tedy i původní majitele, nebudou chtít ze svého domu či bytu vystěhovat. Zájemce, který nakonec nemovitost koupí, sice bude mít vše ve svém vlastnictví, ale i vystěhování bude muset s největší pravděpodobností požádat soud. Soudní rozhodnutí tak může trvat klidně dva nebo tři roky a vy, byť jste majitelem nemovitosti, kde teď v zásadě bydlí cizí lidé bez platné smlouvy, s tím vůbec nic neuděláte.

I taková jsou rizika, která se ale pochopitelně nemusí vztahovat ke každé nemovitosti ve veřejné nedobrovolné dražbě.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dražby z exekuce a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.