Exekuční dražby

Byty v exekuci Praha

Chcete-li získat levně byt v Praze, máte možnost jej zakoupit v exekuční dražbě. V posledních letech se tato forma nákupu nemovitosti stala poměrně oblíbenou a žádanou. Důvodem je pochopitelně nízká cena, která je velmi lákavá, výhodná a získat legálním způsobem takto levně byt v Praze, je prakticky nemožné.

Stejně jako u nákupu každé jiné nemovitosti, například prostřednictvím realitní kanceláře, je nutné i v tomto případě dávat dobrý pozor na určité věci. Pokud byt vyhledáte na veřejném portále, který je pro dražby určen, a jsou zde uvedeny veškeré podrobné informace, není se v zásadě čeho obávat.

Ještě předtím, než se na byt půjdete podívat, musíte zjistit některé podrobnosti, které jsou v souladu s prodejem nemovitostí v exekuci. Jaké z nich to tedy jsou?

Máte-li vytipovanou některou nemovitost v Praze, informace o ní najdete na internetovém portálu Portáldražeb.cz. Mimo jiné jsou zde uvedeny veškeré movité i nemovité věci, které je možné získat v dražbě. A právě na těchto stránkách se dozvíte veškeré informace, čímž si zároveň zajistíte, že nekoupíte nemovitost, která by vás později mohla stát pěkně draho – v této situaci je už mnoho podvedených. U vybrané nemovitosti si proto zjistěte, zda jde o dražbu dobrovolnou nebo nedobrovolnou a následně se přesuňte k dražební vyhlášce. Dražební vyhlášce věnujte pozornost dvojnásobek, protože obsahuje podstatné informace týkající se samotného prodeje i daného bytu. Například je zde uvedeno, zda se prodává nemovitost celá nebo jen její část, zda je na nemovitost vázáno předkupní právo či věcné břemeno, nemovitost je v zástavě nebo nikoli.

Nákup bytu v exekuci není nijak složitý proces, ale vždy si musíte dobře prověřit, o jakou nemovitost se jedná a hlavně, na co je nemovitost vázána – věcná břemena atd.

Comments are closed.